Druskų kambariais Lietuvoje mus džiugina didelė dalis sanatorijų bei SPA centrų, pavyzdžiui, „Vytautas Mineral SPA“. Iš tiesų, jau nuo senų laikų yra žinoma apie šių kambarių naudą sveikatai, tačiau retas, kuris tiksliai žino, kuo druskų kambariai naudingi ir, kaip jie gerina mūsų savijautą.
Druskos nauda
Anot specialistų, druskų kambarys, šaltuoju metų laiku, yra tiesiog būtina procedūra. Tai – profilaktinis būdas apsisaugoti nuo peršalimo ligų bei išvalyti kvėpavimo takus. Juk ir namuose, vis dažniau, žmonės pasitelkia druską gerklės gydymui, apsirišę druskos pripildytą skarelę aplink kaklą, ar tekančiai nosiai, kvėpuojant druskos prisodrintos vandens garus. Taip pat – gerklės skalavimui. Neretai, tuoj pat po šių procedūrų pasijuntame geriau, tad tai išduoda, jog ir druskų kambariai – tikras išsigelbėjimas nuo įvairių negalavimų.
Druskų kambarys gydo įvairias plaučių, virusinių infekcijų ir, žinoma, peršalimo ligas. Ši terapija yra naudinga ir tiems, kurie serga rinitu, sinusitu, astma.
Haloterapija. Kas tai?
Tai yra nemedikamentinis gydymas ir profilaktikos priemonė. Tai dirbtinis sukurtas kambarys, kuriame viskas – lubos, sienos, grindys – yra padengtos druska. Per tam skirtas angas į kambarį pučiamas sausas druskingas aerozolis. Druskos gabalėliai tokie maži, kad pasiekia ir apatinius kvėpavimo takus. Be abejonės, druskos dalelės padengia ir visą kūną, odą. Todėl, klaidinga manyti, kad druska gydo tik vidines ligas. Druskų kambariuose ant odos nusėdusios dalelės leidžia atsinaujinti viršutiniam odos sluoksniui, pašalinti susidariusias negyvas ląsteles. Dermatologai tikina, jog tai puiki priemonė nuo aknės.
Haloterapija – metusiems rūkyti
Teigiama, kad haloterapija puikiai tinka tiems, kurie metė rūkyti, mat kvėpavimas druskingomis dalelėmis leidžia išvalyti plaučius. Taip pat procedūra gerina imunitetą, stiprina savijautą.
Kaip atlikti haloterapiją?
Atvykus į kambarį, jums tikrai nereikia kažko specialiai daryti, pavyzdžiui, giliai kvėpuoti. Elkitės natūraliai, kvėpuokite įprastai. Vienas apsilankymas trunka nuo 30 iki 60 minučių, tad sėskitės ir mėgaukitės.
Gydytojai rekomenduoja procedūrą atlikti bent 10 kartų per metus. Taigi, net jei svečiuojatės įvairiuose viešbučiuose, kuriuose nėra druskų kambario, pavyzdžiui, „De Lita“, galite išsipirkti šią paslaugą bet kurioje haloterapiją turinčioje sanatorijoje netoliese.