Visi puikiai žinome, kad su sveikata eksperimentuoti nevalia. Todėl, jei gąsdina netikėtai atsiradęs ir vis plintantis bėrimas ar padidėjęs apgamas – svarbu kreiptis į šeimos gydytoją arba dermatologą. Vis dėlto, ne visas odos problemas būtina „padėti medikui ant stalo“. Kovoti su celiulitu, elastingumą praradusia oda, nedidele akne ar raukšlelėmis gali pagelbėti ir grožio specialistai. Šiame straipsnyje norime aparti procedūras, kurios veiksmingai padeda kovoti su nedidelėmis odos problemomis.
LIMFODRENAŽINIS MASAŽAS: STANGRESNĖ ODA IR DAILESNĖS KŪNO LINIJOS
Masažų būna įvairiausių: vieni iš jų padeda atsipalaiduoti, mažinti stresą, o kiti – gydo tam tikras sveikatos problemas. Limfodrenažiniai masažai – tai procedūra, turinti dvejopą poveikį: tiek estetinį, tiek gydomąjį. Apie tai norime papasakoti kiek plačiau.
Tikriausiai esate girdėję, kad limfinės sistemos sutrikimai – rimta bėda, galinti lemti širdies ligų atsiradimą, sumažėjusį atsparumą virusams ir bakterijoms, galūnių tirpimą, odos ligas ir kt. O kur dar tokie estetiniai niuansai kaip svorio augimas ar celiulitas – limfinės sistemos sutrikimai gali paveikti tiek fiziologinę, tiek emocinę žmogaus būklę. Limfodrenažinio masažo metu siekiama suaktyvinti ir atstatyti limfos veiklą. O tai reiškia, kad reguliariai atliekama procedūra:
- suaktyvina kraujotaką;
- padeda organizmui pašalinti susikaupusius toksinus, druskas, skysčius;
- mažina svorį;
- mažina patinimus;
- mažina celiulitą;
- padeda odai ilgiau išlikti elastingai;
- stiprina imunitetą ir kt.
Kaip matote, poveikis tiek gydomasis, tiek estetinis. Limfodrenažinis masažas gali būti atliekamas tiek rankomis, tiek aparatu (pvz. LPG ar „Slim press“). Poveikis – panašus. Tiesa, norintys kovoti su odos problemomis, dažniau renkasi aparatinį masažą, mat jis veikia kiek gilesnius sluoksnius ir yra intensyvesnis.
KOBIDO MASAŽAS: EFEKTYVUS BŪDAS KOVOTI SU PAPILKĖJUSIA ODA IR RAUKŠLĖMIS
Vieni į raukšles nekreipia dėmesio, o kitus jos be galo erzina. Vis dėlto, sutikite – dėl raukšlių juk į dermatologą nesikreipsi. Kaip su jomis kovoti? Būdų yra įvairiausių: nuo serumų su peptidais iki injekcijų. Visgi, pradžioje siūlome išbandyti kobido masažus veidui – po jų oda tiesiog švytės.
Kobido masažai – tai Senovės Japonijoje gimęs metodas, kurį patys japonai dažnai įvardija jaunystės eliksyru. Jo metu taikoma taškinė terapija, todėl poveikis yra kompleksinis, visam kūnui. Reguliariai atliekant šiuos masažus:
- sumažėja odos glebumas;
- stimuliuojama nervų sistema;
- atkuriama kraujo ir limfos apytaka;
- mažinamos raukšlelės;
- oda tampa stangresnė;
- pakeliamas ir formuojamas veido kontūras;
- stiprinami ir tonizuojami raumenys ir kt.
Tiesa, kobido masažai nerekomenduojami žmonėms, kurie turi aknę. Uždegimas gali išplisti. Visgi, grožio procedūrų, padedančių kovoti su akne, tikrai nestinga. Jas aprašome apačioje.
PROCEDŪROS, KURIOS PADEDA KOVOTI SU AKNE
Aknė – rimta problema, gadinanti ne tik estetinį odos vaizdą, bet ir veikianti žmogaus psichologinę būklę. Esant rimtai aknei būtina kreiptis į dermatologą. Gydytojas padės atrasti spuogų atsiradimo priežastis, išrašys vaistų receptus.
Vis dėlto, jei spuogeliai pavieniai, kovoti su jais gali padėti ir patyręs kosmetologas. Veido valymas – tai procedūra, padedanti efektyviai mažinti aknę. Ji būna kelių rūšių: mechaninė, rūgštinė, ultragarsinė ir kombinuota. Profesionalus kosmetologas, atsižvelgęs į paciento odos būklę, parenka individualias, jam tinkamas veido priežiūros priemones ir veido valymo rūšį. Reguliariai atliekant veido valymą ir stengiantis prižiūrėti veido odą namuose, pasiekiami puikūs rezultatai.
Procedūrų, padedančių kovoti su spuogeliais, yra ir daugiau. Kai kurios iš jų – kiek kontraversiškos, pavyzdžiui, soliariumai. Vis dėlto, reikia pastebėti, kad ultravioletinės lempos (analogiškos soliariumų lempoms) yra naudojamos ir medicinoje gydant įvairias odos ligas. Todėl saikingi apsilankymai soliariume gali pagelbėti paaštrėjus įvairioms odos ligoms. Jei abejojate ar ši grožio procedūra Jums tinkama, pasitarkite su savo dermatologu.